Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı ve Sektördeki Gelişmeler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı

TSB’nin Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı, 2023 yılında İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda, sektörün önemli isimleri bir araya gelerek yeni yönetim kadrolarının belirlendiği bir süreci başlattı.

Genel Kurul’da yapılan seçimler sonucunda, Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, TSB Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Gülen, sektördeki gelişmeleri değerlendirirken, Türkiye’deki sigorta şirketlerinin sayısının 71’e yükseldiğini ve sektörün 2023 yılında aktif büyüklüğünün 1,4 trilyon lirayı aştığını belirtti.

Gülen, sigorta sektörünün 2023 yılında prim üretiminin yüzde 105 artarak 483 milyar liraya ulaştığını vurguladı. Ayrıca, sigorta penetrasyon oranının yüzde 2,3’e yükselerek sektörün hızla büyüdüğünü ve 2023 sonunda öz sermayenin yüzde 100’ün üzerinde büyüyerek 166,7 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Gelecek yıllara ilişkin beklentilere de değinen Gülen, 2024 yılında sektörün 740 milyar liraya yakın prim üretimi gerçekleştirmeyi ve BES fon büyüklüğünü 1,3 trilyon liraya çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı, sektördeki gelişmelerin paylaşıldığı, gelecek stratejilerin belirlendiği önemli bir platform olarak dikkat çekti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türkiye Sigorta Birliği Genel Kurul Toplantısı ve Sektördeki Gelişmeler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!