1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Ülkere, 550 milyon dolarlık finansman sağladı

Ülkere, 550 milyon dolarlık finansman sağladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ülker Bisküvi 550 Milyon Dolar Değerinde Tahvil İhraç Etti

Ülker Bisküvi, uluslararası finans piyasalarında önemli bir adım atarak yurtdışına 7 yıl vadeli 550 milyon dolar değerinde tahvil ihraç etti. Bu büyük adım, şirketin uluslararası alanda güvenilir ve sağlam bir finansal yapı oluşturma hedefine doğru atılmış önemli bir adımdır.

Tahvil ihracında J.P.Morgan Securities plc, Merrill Lynch International, Emirates NBD Bank PJSC, HSBC Bank plc ve Rabo Securities gibi köklü kurumlar yetkilendirildi. Bu büyük tahvil ihracına 20 ülkeden 100’den fazla uluslararası yatırımcı katıldı. Bu durum, Ülker Bisküvi’nin uluslararası piyasalarda güçlü bir yatırım potansiyeline sahip olduğunu göstermektedir.

Elde edilen finansman kaynağının, mevcut Eurobond finansmanının refinansmanında kullanılması planlanıyor. Bu da şirketin maliyetlerini optimize ederek daha verimli bir finansal yapıya kavuşmasına olanak tanıyacaktır.

Tahvil işleminin kapanışının, ilgili nihai sözleşmelerin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan tertip ihraç belgesi başvurusunun onaylanmasını müteakiben, 8 Temmuz 2024 tarihinde sonuçlanması bekleniyor. Bu süreçte, şirketin uluslararası alanda sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceği kesin bir şekilde görülmektedir.

Ülkere, 550 milyon dolarlık finansman sağladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!