1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Yellen, konut maliyetlerini azaltmak için önerilerde bulundu

Yellen, konut maliyetlerini azaltmak için önerilerde bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yellen: Konut Arzını Artırmaya Yönelik Yeni Adımlar

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Minneapolis şehrinde yaptığı açıklamada, ülke genelindeki konut arz açığını ve maliyet sorununu ele aldı. Yellen, konut arzındaki eksikliğin uygun maliyetli konut edinme imkanlarını olumsuz etkilediğine dikkat çekti.

Küresel mali krize rağmen konut fiyatlarının 2000’den 2019’a kadar iki katına çıktığını ve gelirlerin bu artışa yetişemediğini belirten Yellen, yüksek konut maliyetlerinin geniş kesimleri olumsuz etkilediğini vurguladı. Bu durum, özellikle düşük ve orta gelir grubundaki Amerikalılar için konut sahibi olmayı zorlaştırıyor.

Yellen, konut arzını artırarak maliyetleri düşürmeye yönelik yeni finansman kaynaklarını duyurdu. Gelecek üç yılda uygun fiyatlı konut finansmanını desteklemek için ek 100 milyon dolarlık bir program oluşturulacağını açıkladı. Bu programın, özellikle uygun fiyatlı konut arzını artırmaya odaklanacağını belirtti.

Ayrıca, federal konut kredisi bankalarına konut programlarına yönelik harcamalarını artırmaları yönünde çağrıda bulunan Yellen, ABD Kongresi, eyaletler ve yerel yönetimleri daha fazla harekete geçmeye çağırdı. Konut arzının artırılması ve maliyetlerin düşürülmesi için ortak çabaların önemine vurgu yaptı.

Özet Detaylar
Yellen’ın Açıklamaları ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, konut arzını artırmaya yönelik yeni finansman kaynaklarını duyurdu.
Konut Maliyetleri Konut fiyatlarının gelirlerden daha hızlı artması, uygun maliyetli konut edinme imkanlarını olumsuz etkiliyor.
Yeni Program Gelecek üç yılda uygun fiyatlı konut finansmanını desteklemek için 100 milyon dolarlık yeni bir program oluşturulacak.
Çağrı Yellen, federal konut kredisi bankalarına konut programlarına daha fazla harcama yapma çağrısında bulundu.
Yellen, konut maliyetlerini azaltmak için önerilerde bulundu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!