Yoksulluk Sınırı Yüzde 0,7 Düştü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ekim ayına ilişkin “Gelir ve Yaşam Koşulları” araştırma sonuçları yoksulluk sınırı oranının, 2016’nın aynı ayına göre gerilediğini ortaya koydu. Buna göre yoksulluk sınırı Ekimde yüzde 0,7 düşüş kaydetti.

Yoksulluk Sınırı Oranı Geriledi

Türkiye İstatistik Kurumu Ekim ayına ilişkin “Gelir ve Yaşam Koşulları” araştırmasını tamamladı. Yoksulluk sınırı araştırma sonuçları Ekimde düşüşe işaret etti. Sonuçlar Türkiye’nin Avrupalı ülkeler arasında orta sıralarda yer aldığını gösterdi.

En Çok Yoksul Sırbistan’da

2015 yılındaki oran yüzde 21,9 olarak kaydedilmişti. Bu oran bir sonraki yıl 21,2 seviyesine geriledi. Bu hesaplamalar kullanılabilir fert medyan geliri dahilinde ve yüzde 60’lık bölümü göz önüne alınarak yapıldı. Yoksulluk sınırı aynı yöntemle hesaplandığında en fazla yoksulun Sırbistan’da olduğu görüldü. Oran ülkede yüzde 25,5 olarak ölçüldü. Sırbistan’ı Romanya takip etti. Romanya’da ölçülen oran yüzde 25,3 olarak belirlendi. Bulgaristan araştırma neticesine göre 3. ülke olarak kayda geçti. Ülkedeki yoksulluk sınırının yüzde 22,9 olduğu tespit edildi. .

AB’de En Az Yoksul Çek Cumhuriyetinde!

28 AB üyesi ülkede ise en az yoksulun Çek Cumhuriyetinde yaşadığı oranın yüzde 9,7 olduğu belirlendi. Çek Cumhuriyetini Finlandiya ve Danimarka takip etti. Finlandiya’da ölçülen yoksulluk sınırının oranı yüzde 11,6 oldu. Danimarka ise yüzde 11,9’luk oranda tespit edildi.

Geçen yılın oranlarıyla bu yılın rakamları karşılaştırıldığında yoksul sayısında en fazla gerileme yüzde 0,8’lik oranla Finlandiya’da hayata geçti. Yoksulluk sınırının gerilediği ülkeler arasında Türkiye de yer aldı. Türkiye, Letonya ve İngiltere’deki gerileme yüzde 0,7’yi buldu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yoksulluk Sınırı Yüzde 0,7 Düştü
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x