Ziraat Bankası EFT Saatleri

Eft işlemi, bir bankadan farklı bir bankaya yapılan para transferi anlamına gelir. Hesap numarası ve IBAN ile yapılan ödemeler bu kapsam altındadır. Ziraat Bankası 2018 yılı EFT işlemi ile transfer edilen miktar, hedef bankaya ulaşmadan önce ilgili bankanın bir çalışanı tarafından denetlenir, herhangi bir usulsüzlük ya da bir terslik hissedilmez ise onaylanır.

Gönderdiğiniz ücretin alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız Ziraat Bankası EFT saatleri içerisinde bu transferi gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi halde gönderdiğiniz ücret bir sonraki iş günü ilgili banka çalışanının onayına sunulacak, dolayısıyla sonraki çalışma günü ilgili hesaba geçecektir.

 

Saat kaça kadar Ziraat Bankası EFT işlemleri yapılabilir?

Ziraat Bankası EFT saatleri 09:00 – 16:00 saatleri arasındadır. Bu saatler dışında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarı tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız 09:00 – 11:00 saatleri arasında bu işlemi gerçekleştirmiş olmanız gerektiği bildirilmiştir.

*Dikkat! Ziraat Bankası hesabınızdan 16:00’dan sonra yapacağınız EFT transferi, işlemi izleyen ilk iş gününde ilgili kişinin hesabına aktarılacaktır. Ancak mesai saati dışında yapılan eft işlemlerinden “Geç EFT” adı altında ekstra ücret tahsil edilmektedir.

EFT yaptım, ne zaman hesaba geçer?

Ziraat Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemleri mesai günü içerisindeyse ve yukarıda belirtilen saatler içerisinde yapılıyorsa karşı banka hesabına geçmesi 5 ila 30 dakika arasında olacaktır.

 

Ziraat Bankası 2018 EFT ücreti ne kadar?

2018 yılı Ziraat Bankası EFT ücretleri aşağıdaki gibidir.

Mobil Şubeden EFT gönderme ücreti: 2.50 TL

İnternet Şubesi EFT ücreti: 3.50 TL

Telefon Bankacılığı EFT ücreti: 5 TL

ATM’den EFT ücreti: 7 TL

 

Ziraat Bankası EFT sorgulama

Ziraat Bankası hesabımızdan EFT saatleri içerisinde yaptığınız trafser işlemi eğer 5 ila 30 dakika içinde karşı bankaya ulaşmadıysa internet bankacılığı kullanıyorsanız ilgili sayfadan, telefon bankacılığı ile 0850 220 00 00 numaralı telefondan ya da en yakın Ziraat Bankası şubesinden sorgulama yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile yapacağınız kontrolde paranız ulaşmadıysa mutlaka bankanızın şubesine uğramalı ya da telefon bankacılığını kullanarak paranızın durumunu kontrol etmelisiniz.

  Maaş Teminatlı Kredi Nedir? Hangi Bankalar İpotekli Kredi Veriyor?

 

Hesabımdan gönderdiğim EFT neden ulaşmadı?

Eğer Ziraat Bankası EFT saatleri içinde başka bir bankaya para transferi yaptıysanız ve 30 dakika içinde para karşı bankaya ulaşmadıysa hatalı bilgi girmiş olabilirsiniz. Müşteri adı soyadı tam olarak yazılmalıdır, banka ve (ilçe) şube kodu doğru girilmelidir. Tüm bunlar girilmiş olsa dahi, TC kimlik numarası bazı bankalarda zorunlu olmasa da, EFT işleminin onaylanma aşamasında sorun yaşanmaması sebebiyle girmeniz doğru olacaktır. Tüm bunlar doğru ise, karşı bankanın (yani alıcının) kendi bankasıyla ilgili sorunu olup olmadığını kontrol ettirmesi gerekmektedir. Şunu unutmamalıyız ki, bu işlemler her ne kadar tamamen sanal bir ortamda gerçekleşiyor görünse de kontrol ve onay aşaması elle kontrol ile yapılmaktadır. Yani hata payı %1 de olsa vardır. Bu yüzden mutlaka bankanızla görüşün.

 

EFT iptal etme işlemi

Ziraat Bankası EFT saatleri içinde yaptığınız para transfer işlemi eğer karşı bankaya transfer işlemi onaylanmadıysa iptal edilebilir. Verdiğiniz EFT emrini iptal etmek için öncelikle internet bankacılığı kullanıyorsanız bankanızın http://www.ziraat.com.tr/ adlı web sitesinden müşteri kimliğiniz ile giriş yaparak EFT işlemini kontrol ediniz. Eğer eft ulaşmadıysa aynı sayfadan iptal et butonu ile bu emri iptal edebilirsiniz. Bunun dışında telefon bankacılığı ile de bu emri iptal edebilirsiniz, ancak müşteri temsilcinize ulaşmanız ve kimlik doğrulama aşamaları uzun süreceğinden bu yöntem gecikmeye ve iptal fırsatını kaçırmanıza sebep olacaktır. Eğer EFT saatleri dışında transfer emri verdiyseniz, sonraki çalışma günü saat 08:00’a kadar ödeme emirini iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 20 Ortalama: 3.7]
guest
15 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Basri arslan

Bize bi maaş yatmış bu ne parası

Basri arslan

Kolay gelsin

Furkan KARADENİZ

17.12.2020 yani. Bugün saat 6da işbankası işçepten bana ziraat hesabıma eft yaptı ama para hesaba geçmemiş ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun ?

Anonim

Eft saati dışında yaptığımız işlem bir sonraki is günü diyor bu iş günü mesai saatinin başladığı anımı ifade eder diye güne gecişi mi

Inan

Pazar gunu para atmda gitmemis pazartesi saat kacta gidr

Serkan

Ben mesai saatleri içerisinde ziraat kartımdan mobil bankacılık ile vakıfbank a eft yaptım işlem gerçekleşmemesine rağmen ben kesinti yaptı hemde 5 defa işlemi yaptım 5 defa kesinti yaptı

Gölge

yapı kredi kartımdan ziraate para attım daha gitmemis ama bende eft ücreti kesildi ve 1 saat oluyor ne zaman yatar acaba

Asdfg

Benim kartım ziraat ama babam yapikrediden benim kartıma eft yaptı ancak 2 gün olcak para hesapta gözükmüyor babam paranın hesaba geçtiğini söylüyor ne yapmalıyım h

Ferhan

Ziraat hesabımdan vakıf bank hesabına işlem saati dışında eft yaptım fakat para düşmedi mesai saatinde para karşı tarafa iletilirmı

Anonim

Ben Halkbank’tan ziraat kartıma EFT yaptım ancak para gelmedi ama Halkbank hesabımdan para kesintisi oldu ne yapmalıyım

Amine

Hayırlı, geceler neden mobil bankacılığımdan havale işlemi yapamıyorum

Ghbvhjbvgh

Pazar gunü karşı tarafa para ginderdim 5 saat oldu hala gitmemiş sorun nerdir acba ?

15
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x
()
x