EFT işlemlerine Merkez Bankası’nın onay vermesi gerektiği ve bayram günü kamu personeli tatilde olduğundan dolayı EFT gönderilebilir ancak alıcıya bayram ve tatil günlerinde ulaşmamaktadır.

Ramazan ve Kurban bayramından önceki gün yani Arife günü saat 12:00’ye kadar tüm bankalarda EFT gönderme işlemini yapabilirsiniz. Bu saatten sonra yapacağınız elektronik fon transferi birsonraki mesai gününde iletilecektir. Dolayısıyla 21 Ağustos Salı günü haftaiçi olsa dâhi bayram olduğu için EFT gönderimi yapılamamaktadır.

Bayramda banka şubeleri de kapalı bulunacağından ödemelerinizi bankanın internet sitesinden, ATM üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden yapmanız önerilir. Acil para gönderme ve transfer işlemlerinde HAVALE yöntemini kullanmanızı tavsiye ederiz. EFT’ye göre hem daha ucuzdur hem de bayram ve özel gün tatillerinden etkilenmez, 7 gün 24 saat para transferi yapabilirsiniz. Havale gönderim masrafları için Havale ve EFT ücreti almayan bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Bayramda yapılacak ödemelerinizin hayatınızı etkilememesi için lütfen en az 1 gün önce saat 12:00’ye kadar EFT emrini vermiş olun.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]