1. Haberler
  2. Haberler
  3. Borsa İstanbul’da Gong Altınkılıç için Çaldı – Özel Haber

Borsa İstanbul’da Gong Altınkılıç için Çaldı – Özel Haber

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başta kefir ve peynir olmak üzere birçok süt ürününü tüketicinin beğenisine sunan Altınkılıç Gıda, bugün Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreniyle Ana Pazar’da işlem görmeye başladı. Borsa İstanbul’da gong, peynirin önde gelen ve Türkiye’de endüstriyel olarak kefirin ilk üreticisi olan Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. için çaldı. 778,7 milyon TL’lik halka arza, 29 – 30 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşen talep toplama sürecinde 1,3 milyon kişiden 1,1 milyar TL tutarında talep geldi. 4 Haziran 2024 tarihi itibarıyla Borsa İstanbul Ana Pazar’da, #ALKLC koduyla işlem görmeye başladı.

Gong Töreni ve Katılımcılar

Borsa İstanbul’da düzenlenen Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. Halka Arz Gong Töreni, Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Altınkılıç, Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Altınkılıç, Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. CEO’su Fatih Altınkılıç ve diğer birçok davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Yöneticilerin Açıklamaları

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Altınkılıç Gıda’nın halka arz sürecine ilişkin olarak, “Altınkılıç Gıda, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile gıda sektöründe güçlü bir yer edinerek, ülkemizin lezzet mirasını modern üretim teknolojileriyle birleştirmiştir. Gerçekleştirdiği büyüme ile, ülkemizin en büyük 1000 sanayi şirketleri arasında yer alan Altınkılıç Gıda, bu yolculuğunda, bugün Borsamızda işlem görmeye başlayarak, önemli bir kilometre taşını daha geride bırakmıştır.” dedi.

Altınkılıç Gıda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Altınkılıç ise halka arz ile güçlerine ortak olan yatırımcılara ve tüm paydaşlarına teşekkürlerini sunup, “Halka arzımızın başarıyla tamamlanmasının ardından, gong töreniyle Altınkılıç Ailesi olarak yeni bir dönemin kapılarını hep birlikte aralıyoruz.” şeklinde konuştu.

Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Melih Akosman ise Altınkılıç Gıda’nın halka arz sürecine ilişkin olarak, “Altınkılıç, yarım asra yakın tecrübesi ile son derece köklü bir şirket. Ürün geliştirme kabiliyeti oldukça yüksek ve piyasanın öncüsü sayılan birçok inovatif ürünü bulunuyor.” ifadelerini kullandı.

Borsa İstanbul’da Gong Altınkılıç için Çaldı – Özel Haber
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!