Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’nin öneminin sadece kısa vadeli değil, uzun vadeli olarak da değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Mali disiplinden ödün vermeden bütçe açığını kontrol altında tuttuklarını belirten Erdoğan, kamuda verimliliği arttırmayı ve tasarruf sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Erdoğan, paketin kapsamının yeni merkezi idarelerden yerel yönetimlere, kamu iktisadi teşebbüslerinden döner sermayelere kadar geniş bir yelpazeyi kapsadığını açıkladı. Bu sayede tüm kamu kurumlarının ve personelinin tasarruf tedbirlerine uyması gerektiğini vurguladı. Harcanan her kuruşun hesabının sorulacağı bir yaklaşım benimsediklerini belirten Erdoğan, ülkenin kaynaklarını daha etkin ve öncelikli alanlarda kullanmayı hedeflediklerini ifade etti.

Erdoğan, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’nin sadece 3 yıllık bir süreci kapsamadığını, aynı zamanda kamuda tasarruf kültürünü kalıcı hale getirme amacını taşıdığını belirtti. Bu sayede tasarruf bilincinin sürekli olarak yüksek seviyede olmasını sağlayacaklarını dile getirdi. Paketin hayata geçirilmesiyle kurumsal bir yaklaşım benimsediklerini ve bu konuda farkındalığı artırmayı hedeflediklerini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!