1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı Şahini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı Şahini Kabul Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı ile Görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da devam eden çalışmalarına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin ile gerçekleştirdiği bir görüşme ile devam etti. Erdoğan, Şahin’in görev süresinin 4 Haziran’da sona ereceği bilgisini paylaştı.

Erdoğan ve Şahin arasındaki görüşme, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşti. Görüşmeye dair detaylar basına kapalı tutuldu. Ancak, yapılan açıklamalara göre görüşmede önemli konuların ele alındığı belirtildi.

Yargıtay’ın yeni Başsavcısı, Resmi Gazete’de 16 Mayıs tarihinde yayımlanan bir kararla belirlenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay’ın büyük genel kurulu tarafından gösterilen adaylar arasından Daire Başkanı Muhsin Şentürk’ü Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı olarak seçmişti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı’nın atanması ve devam eden görev süreci, Türkiye’nin yargı sistemine olan güvenin korunması ve adaletin sağlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu tür görüşmeler, ülkenin yasama, yürütme ve yargı organları arasındaki iş birliğini ve iletişimi güçlendirerek hukukun üstünlüğünün korunmasına katkı sağlamaktadır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başsavcısı Şahini Kabul Etti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!