1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Fed Bej Kitap: Genel Görünümde Kötüleşme

Fed Bej Kitap: Genel Görünümde Kötüleşme

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerikan Ekonomisindeki Son Durum

Federal Reserve Bankası, Amerikan ekonomisindeki güncel duruma ilişkin önemli değerlendirmeler içeren “Bej Kitap” raporunun mayıs sayısını yayımladı. Bankanın 12 şubesinden gelen analizlerle oluşturulan rapora göre, ulusal ekonomik aktivite nisan ayından itibaren genişlemeye devam etti. Ancak, sektörlere ve bölgelere göre değişkenlik gösteren koşullar gözlemlendi.

Perakende Harcamalar ve Otomobil Satışları

Raporda perakende harcamaların isteğe bağlı harcamalardaki azalma ve artan fiyat duyarlılığı nedeniyle hafif bir artış gösterdiği belirtiliyor. Otomobil satışlarının neredeyse sabit kaldığı, seyahat ve turizm sektörünün ise artan tatil ve iş seyahatlerinden olumlu etkilendiği vurgulanıyor.

Konut Talebi ve Ticari Gayrimenkul Sektörü

Bej Kitap raporunda konut talebinin ılımlı şekilde arttığı, ancak ticari gayrimenkul sektöründe arz endişeleri, sıkı kredi koşulları ve yükselen borçlanma maliyetlerinin etkisiyle koşulların daha yumuşak olduğu ifade ediliyor. Raporda, fiyat artışının ılımlı bir hızda devam etmesi bekleniyor.

Raporun ayrıca istihdam ve ücret artışlarına da değindiği belirtiliyor. Genel olarak hafif bir artış gösteren istihdamda ücret artışlarının orta seviyede kaldığı, bazı bölgelerde ise salgın öncesi dönemdeki seviyelere yaklaşıldığı bilgisi veriliyor.

Fed Bej Kitap: Genel Görünümde Kötüleşme
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!