1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Hareketin (HRKET) şirketinden hissedarlara temettü teklifi geldi

Hareketin (HRKET) şirketinden hissedarlara temettü teklifi geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Kar Payı Dağıtımı

Son zamanlarda halka arz edilen şirketlerden biri olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) önemli bir açıklama yaptı. Şirket, 2023 yılı kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, şirketin net dönem karının 1.037.328.343,00 TL olduğu belirtilmiştir. Vergi Usul Kanunu’na göre hazırlanan yasal finansal tablolara göre ise net karın 3.541.119,64 TL olduğu ifade edilmiştir.

Şirket, kar payı dağıtımı konusunda genel kurul onayına sunulmak üzere kar payı dağıtmama teklifinde bulunmuştur. Bu karar, şirketin uzun vadeli stratejileri, ekonomik konjonktür ve yatırımların finansmanı gibi faktörler göz önünde bulundurularak alınmıştır.

Kar dağıtım politikasına uygun olarak, dağıtılabilir karın genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl karları hesabına aktarılması kararlaştırılmıştır. Bu kararın ilk genel kurul toplantısında onaya sunulması planlanmaktadır.

Hareketin (HRKET) şirketinden hissedarlara temettü teklifi geldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!