Meta’nın Ocak-Mart Dönemi Mali Bilançosu ve Mark Zuckerberg’den Açıklamaları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meta, Ocak-Mart Dönemi Bilançosunu Açıkladı

Meta, 2023 yılının ilk çeyreğine ilişkin mali verilerini açıkladı. Şirketin elde ettiği gelir bir önceki yılın aynı dönemine göre %27 artarak 36,5 milyar dolara yükseldi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmini ise 36,1 milyar dolardı.

2023’ün ilk çeyreğinde Meta’nın net kârı da %117 artışla 12,4 milyar dolara çıktı. Hisse başına kâr ise 2,20 dolardan 4,71 dolara yükseldi.

Şirketin çalışan sayısı mart sonunda bir önceki yıla göre %10 azalarak 69 bin 329’a geriledi. Ancak Meta, yılın ikinci çeyreğinde 36,5 ila 39 milyar dolar arasında gelir beklediğini açıkladı.

Mark Zuckerberg’den Açıklamalar

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada yılı iyi bir başlangıçla geçirdiklerini belirtti. Ayrıca, Meta AI’nın yeni sürümünün dünya çapında önde gelen yapay zeka uygulamalarından biri olma yolunda önemli bir adım olduğunu vurguladı.

Zuckerberg, şirketin uygulamalarında sağlıklı bir büyüme trendi gözlemlediklerini ifade ederek, gelecek dönemlerde de benzer başarıların devam edeceğine inancını dile getirdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Meta’nın Ocak-Mart Dönemi Mali Bilançosu ve Mark Zuckerberg’den Açıklamaları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!