Michael Burry’nin Çin Teknoloji Hisselerine Olan İlgi Artıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Michael Burry’nin Yatırım Stratejisi

2008’de ABD’deki konut çöküşünü tahmin ederek ün kazanan Michael Burry, yatırım stratejisiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Çin teknoloji hisselerine olan ilgisi artan Burry, yatırım şirketi aracılığıyla JD.com Inc ve Alibaba Group Holding Ltd.’ye olan pozisyonlarını artırdı.

Scion Asset Management, JD.com ve Alibaba gibi büyük şirketlerdeki hisselerini ikiye katlayarak Çin teknoloji sektörüne olan güvenini gösterdi. JD.com, firmanın e-ticaret operatöründeki hissesini yüzde 80 oranında artırarak portföyündeki en büyük holding haline geldi. Alibaba ise toplam değeri yaklaşık 9 milyon dolar olan ikinci en büyük pozisyon oldu.

Çin Teknoloji Hisselerindeki Artış

JD.com ve Alibaba gibi şirketlerin ABD’de işlem gören hisselerinde yaşanan artış, küresel yatırımcıların dikkatini Çin Borsası’na çekiyor. Ucuz değerlemeler ve Pekin’in politika desteği, birçok yatırımcıyı Çin hisselerine yönlendiriyor.

Ancak, kazançlardaki sürdürülebilir büyüme, yatırımcılar için önemli bir faktör haline geliyor. Çin’in salgından çıkarken 2022’nin sonunda Alibaba ve JD.com’un hisselerini satın alan Burry, 2023’ün ikinci çeyreğinde pozisyonlarını kapattıktan sonra tekrar açtı.

Yatırımcılar ve Çin Borsası

Küresel yatırımcılar, Çin Borsası’nda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Çin teknoloji şirketlerine olan ilgi artarken, yatırımcılar bu sektördeki fırsatları değerlendirmenin yollarını arıyorlar.

Michael Burry’nin Çin teknoloji hisselerine olan ilgisi, yatırımcılara bu sektördeki potansiyeli görmeleri için bir fırsat olabilir. Ancak, yatırımcıların riskleri de dikkate alarak stratejilerini belirlemeleri önem taşıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Michael Burry’nin Çin Teknoloji Hisselerine Olan İlgi Artıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!