Yıldız Holding’den Sürdürülebilirlik Vurgusu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, şirketin 2050’ye kadar net sıfır karbon hedefine ulaşmak için küresel düzeyde yoğun çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Yeşil dönüşüm projelerine hız veren holding, yönetim anlayışını “İsrafsız Şirket” modeli üzerine inşa ediyor.

Ali Ülker, sürdürülebilirlik konusunu öncelikli hale getirdiklerini vurgulayarak, “İş stratejilerimizin temelini sürdürülebilirlik oluşturuyor. 2050 hedefimize ulaşmak için küresel ölçekte çalışıyoruz ve şirket genelinde yeşil dönüşüm yatırımlarını arttırıyoruz” dedi.

Yıldız Holding Mali İşler Başkanı Fahrettin Ertik, holdingin finansal performansı hakkında da bilgi verdi. 2023 yılında konsolide cironun %15 artarak 13,5 milyar doları bulduğunu belirten Ertik, toplam ihracatlarının da %10 artışla 817 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Ertik, “Yıldız Holding, 2024 Nisan itibarıyla sendikasyon öncesi 6,5 milyar dolar olan borcunu 1,1 milyar dolara indirdi. Son 5 yılda 1 milyar dolarlık yatırım yaptık ve bu yıl için Türkiye ve yurt dışında toplam 330 milyon dolarlık yatırım bütçeledik” dedi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Yıldız Holding’den Sürdürülebilirlik Vurgusu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x