1. Haberler
  2. Haberler
  3. Banvit BRF: Sürdürülebilirlik Odaklı Faaliyetler

Banvit BRF: Sürdürülebilirlik Odaklı Faaliyetler

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürdürülebilirlik Vizyonu

Balıkesir, İzmir ve Elazığ’daki üretim kampüslerindeki yenilenebilir enerji, su tasarrufu, geri dönüştürülebilir ambalaj, sıfır atık, emisyon kontrolü gibi uygulamalarının yanı sıra Banvit BRF, çevrenin korunması ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamaya odaklanmıştır.

CEO’nun Sürdürülebilirlik Yaklaşımı

Banvit BRF CEO’su Tolga Gündüz, kurumun sürdürülebilirlik perspektifindeki operasyonlarını ve üretim süreçlerini yeniden düzenleyerek çevreye ve sürdürülebilirliğe katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtmektedir. Global şirketleri BRF’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda taahhütlerinin ülkedeki operasyonlara da yansıtıldığını vurgulamaktadır.

Su ve Atık Yönetimi

Banvit BRF, Bandırma ana kampüsünde bulunan “Atık Su Geri Kazanım Tesisi” ile su kaynaklarını korumayı ve su kullanımını azaltmayı hedeflemektedir. 2023 yılına kadar tüm tesislerinde su kullanımını yüzde 13 oranında azaltma hedefi bulunmaktadır.

Çevre Eğitimleri ve Bilinçlendirme

Şirket, 2023 yılında Bandırma, İzmir ve Elazığ’daki tesislerinde çalışanlara çevre eğitimleri düzenlemiştir. Eğitimler geniş bir yelpazeyi kapsayarak çevre kirliliği, atık yönetimi, yasal yükümlülükler ve iklim değişikliği gibi konuları içermektedir.

Orman Projesi ve Ağaçlandırma Çalışmaları

Banvit BRF, sadece operasyonlarında sera gazı salınımını azaltmakla kalmayıp aynı zamanda ağaçlandırma ve eğitim projelerine de önem vermektedir. Son 3 yılda 4 farklı bölgede toplam 50 bin fidanı toprakla buluşturmuş ve yeni orman oluşturma çalışmalarına devam etmektedir.

Banvit BRF: Sürdürülebilirlik Odaklı Faaliyetler
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!