Nisan Ayına İlişkin Reel Getiri Oranları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre, nisan ayında finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları açıklandı. Buna göre, BIST 100 endeksi, Yİ-ÜFE ile indirgendiğinde %3,17, TÜFE ile indirgendiğinde ise %3,59 reel getiri sağladı. Külçe altın, üç aylık değerlendirmede en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı.

Yıllık Değerlendirmede Öne Çıkanlar

Yıllık bazda değerlendirildiğinde, BIST 100 endeksi yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. Külçe altın, avro ve dolar da yıllık bazda yatırımcısına kazandıran yatırım araçları arasında yer aldı. Ancak mevduat faizi ve DİBS, yatırımcılarına kaybettirdi.

Finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları yatırımcılar için önemli bir gösterge olarak karşımıza çıkıyor. Yatırım yaparken enflasyonun da dikkate alınarak reel getiri hesaplamaları yapılmalı ve yatırım kararları buna göre şekillendirilmelidir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Nisan Ayına İlişkin Reel Getiri Oranları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!