Otomotiv sektörünün elektrikli araç üretimine yönelik aldığı kararlar aralıksız devam ediyor. Sektördeki değişime Mercedes markası da dahil olmaya hazırlanıyor

Elektrikli Araç Kervanına Mercedes De Dahil Oluyor

Elektrikli araçlara olan ilgi, bazı ülkelerin benzinli ve dizel araç satışını yasaklamasıyla yükselişe geçti. Otomobil sektörü artan taleple birlikte elektrikli araç üretimine hız vermeye başladı. Sektörün lider markaları konuyla ilgili arka arkaya açıklama yaparken, elektrikli araç üretimi hakkında son açıklamayı Mercedes yaptı. Elektrikli araç üretimi konusunda bir önceki açıklamayı sektörün dünya liderleri arasında yer alan Volvo ile Land Rover yapmıştı.

Mercedes Tarihi Kararı Verdi ve Elektrikli Araç Üretimi İçin Düğmeye Bastı

Şirketten yapılan duyuruya göre, marka artık üreteceği bütün modellerde elektrikli seçeneğini de üretime dahil edecek. Mercedes için bu karar tarihi olarak yorumlanırken, markanın tutkunları bu haberi olumlu karşıladı.

2020’ye Kadar Tüm Modeller Bu Seçenekle Satışa Sunulacak

Elektrikli araç üretimi hakkındaki açıklamayı CEO Dieter Zetsche yaptı. CEO, markaya ait bütün modellerin elektrikli seçeneğinin de satışta olacağını, bu optimizasyonun 2020 yılına kadar tamamlanmasının ön görüldüğünü kaydetti. CEO Zetsche’nin açıklamasında Smart markasına yönelik bilgilerde aktarıldı. Buna göre, bu marka elektrikle çalışan araçlar üretimine odaklanarak, tüm araçları elektrikle çalışır sistemle üretecek.

En Az 50 Modelde Optimizasyon Sağlanacak

CEO Dieter Zetsche bu açıklamaları yatırımcıların bir araya geldiği toplantıda basınla paylaşırken, elektrik optimizasyonunun başlangıç için 50 modelde uygulanacağı bilgisini paylaştı. Zetsche, bazı modellerin sadece hibrid olacağını ifade etti. Açıklamada bazı araçlarınsa yalnızca elektrikle çalışacağını söyledi.

Açıklama ardından Mercedes tutkunlarının meraklı bekleyişi şimdiden başladı. İlk optimizasyonun ne zaman yapılacağı ve satışa sunulacağı ise açıklamada yer almadı.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]