ÖTV’siz Beyaz Eşya 30 Eylülde Son!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beyaz eşya sıfır ÖTV kararı Şubat ayının ilk haftasında uygulamaya geçti. Sıfır ÖTV’li satışlarda ise artık son günlere girildi.

Sıfır ÖTV Beyaz Eşya Satışlarına Olumlu Yansıdı

2017 yılının Şubatında beyaz eşyadan alınan Özel Tüketim Vergisi sıfırlanarak, satışlara devam etti. Sıfır ÖTV’li ürünlere ilgi alınan karar ardından patlama yaşadı. Beyaz eşya satışlarındaki artış, üreticinin ve satış noktalarının yüzünü güldürdü. Sıfırlanan ÖTV’den en karlı çıkansa elbette vatandaşlar oldu.

Türkiye Beyaz Eşya Sanayiciler Derneği tarafından kayıt altına alınan verilere göre, sektör bir önceki yılın ilk sekiz ayına kıyasla yüzde 9,2 oranında büyüme kaydetti.

Satışlar Yüzde 10,8 Arttı!

Ağustos ayına dair kayıtlar iç piyasadaki satışların, 2016 yılının Ağustosuna göre yüzde 10,8 arttığını, satış adetinin ise 720 bin 298’e ulaştığını gösterdi.

Aynı dönem baz alındığında ihracatta artan grafikte seyretti. İhracat yüzde 7,6’lık artışla 1 milyon 758 bin adeti gördü. Toplamdaki adetse 2 milyon 479 bine ulaşarak tarihi bir rekora imza attı.

Geçen yılki ortalama beyaz eşya satışı 560 bin 748 adet seviyesinde kayda geçmişti. Bu yılın rakamları ise 642 bin 622’i gösterdi.

Sektör Büyüdü

Özel Tüketim Vergisinin sıfırlanmasına yönelik karar yurt içi satışların artması şeklinde kendini hissettirirken, artan taleple birlikte üretimde yükselişi sürdürdü. Dünya genelinde sektör ciddi daralma yaşarken, Türkiye’deki sektör büyüyerek yoluna devam etti.

Son Gün 30 Eylül!

Artık sıfır ÖTV’li kampanyanın son günlerine girildi. Satışlar bir hafta daha Özel Tüketim Vergisiz olarak devam edecek. Kampanyanın son günü ise 30 Eylül 2017 olarak ilan edildi. Üretici ve satış noktaları vatandaşları uyararak, indirimli fiyatlar için son fırsat olduğunu hatırlattı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ÖTV’siz Beyaz Eşya 30 Eylülde Son!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!