1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Son Dakika Sigara Fiyatları: Mayıs Ayında Yeni Zam!

Son Dakika Sigara Fiyatları: Mayıs Ayında Yeni Zam!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sigara fiyatlarına mayıs ayıyla birlikte bir kez daha zam geldi. Sosyal medyada dolaşan zamlı sigara fiyat listeleri ve son dakika haberleriyle gündemde olan konuyu derledik.

Sigaraya Zam Geldi mi?

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, PM sigara grubunda 3 TL’lik bir zam yapıldığını duyurdu. Yeni zamlı sigara fiyatları 4 Mayıs itibariyle uygulanmaya başladı. Sigaraya yapılan bu son zam, tüketiciler arasında tartışmalara neden oldu.

En Pahalı ve En Ucuz Sigara Fiyatları

Yeni zamlarla birlikte Philip Morris (PM) grubuna ait en pahalı sigara 70 TL’ye, en ucuz sigara ise 63 TL’ye yükseldi. Önceki aylarda yapılan zamlarla karşılaştırıldığında, sigara fiyatlarındaki artışın tüketicileri zorladığı görülmektedir.

Geçtiğimiz aylarda diğer sigara gruplarına da zam yapılmıştı. Nisan ayındaki fiyatlar incelendiğinde; PM grubunun en pahalı sigarasının 67 TL, en ucuzunun 60 TL, BAT grubunun en pahalı sigarasının 72 TL, en ucuzunun 56 TL, TT grubunun en pahalı sigarasının 62 TL, en ucuzunun 50 TL, Winston grubunun en pahalı sigarasının 69 TL, en ucuzunun ise 58 TL olduğu görülmektedir.

JTİ sigara grubu ise zammın ardından küçük bir indirime gitmişti. En pahalı sigarası 67 TL, en ucuzu ise 56 TL olmuştu. Sigara fiyatlarındaki bu dalgalanmalar tüketicileri etkilemeye devam ediyor.

Sigara Fiyatlarındaki Değişimler

Sigara Grubu En Yüksek Fiyat En Düşük Fiyat
Philip Morris (PM) 70 TL 63 TL
BAT 72 TL 56 TL
TT 62 TL 50 TL
Winston 69 TL 58 TL
JTİ 67 TL 56 TL
Son Dakika Sigara Fiyatları: Mayıs Ayında Yeni Zam!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!