1. Haberler
  2. Haberler
  3. TAB Gıda’nın Yılın İlk Çeyreğinde 7,7 Milyar TL Gelir Elde Etmesi

TAB Gıda’nın Yılın İlk Çeyreğinde 7,7 Milyar TL Gelir Elde Etmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TAB Gıda’nın Sektördeki Lider Konumu

Türkiye’nin hızlı servis restoran sektörü lideri olan TAB Gıda, müşterilerine üstün kalitede ve lezzette seçenekler sunarak kusursuz bir müşteri deneyimi sağlamayı hedeflemektedir. Şirket bünyesinde Burger King, Popeyes, Arby’s, Sbarro, Subway gibi global markaları ve Usta Dönerci ile Usta Pideci gibi milli markaları barındırmaktadır.

Finansal ve Operasyonel Başarılar

TAB Gıda, istikrarlı büyüme performansını operasyonel ve finansal sonuçlarına yansıtarak sektördeki gücünü göstermektedir. Co-CEO Özgür Çetinkaya’ya göre, 2024 yılına hızlı bir başlangıç yaparak sistem genelindeki toplam satışları %81 artışla 7,7 milyar TL’ye ulaşmıştır. Gelirlerindeki artış oranı enflasyona göre düzeltilmemiş bazda %79 olarak gerçekleşmiştir. Enflasyona göre düzenlenmiş finansal sonuçlara göre ise gelirlerinde %7,5 reel büyüme ile 5,7 milyar TL’ye ulaşılmıştır.

Büyüme Stratejisi ve Dijitalleşme

Şirket, büyüme stratejisini sürdürerek 2024’ün ilk çeyreğinde 39 yeni restoran açarak toplam restoran sayısını 1.654’e çıkarmıştır. Ayrıca, franchise oranını artırarak büyüme dinamiklerine katkı sağlamıştır. Dijitalleşmeye yönelik stratejik adımlar da atan TAB Gıda, müşteri deneyimini ve operasyonel verimliliği artırmak amacıyla self-servis sipariş ekranları kurmaya devam etmektedir. 2024’ün ilk çeyreği itibarıyla 768 self-servis sipariş ekranı müşterilere yeni bir kişisel sipariş deneyimi sunmaktadır.

Önümüzdeki dönemlerde de finansal ve operasyonel hedeflere ulaşmayı hedefleyen TAB Gıda, pazar liderliğini pekiştirmek ve kârlı büyümeyi sürdürmek için yenilikçi adımlar atmaya devam edecektir. Tüm paydaşlara teşekkürlerini sunan şirket, yatırımcılara, franchise sahiplerine ve çalışanlara duyduğu güven için minnettarlığını belirtmektedir.

TAB Gıda’nın Yılın İlk Çeyreğinde 7,7 Milyar TL Gelir Elde Etmesi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!