Trendyol’un E-ihracat Verileri ve Analizi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

E-ticaret Devi Trendyol’un E-ihracat Verileri Açıklandı

E-ticaret devi Trendyol, mart ve nisan aylarına ilişkin e-ihracat verilerini paylaştı. Türk üreticiler, bu dönemde dünya pazarlarına yaklaşık 4.5 milyon ürün satarak dikkat çekti. En çok satış yapılan ülkeler arasında Suudi Arabistan ve Azerbaycan öne çıktı.

Açıklanan verilere göre Türk ürünlerine en fazla ilgi gösteren şehirler arasında Riyad, Cidde, Bakü, Dubai, Mekke ve Abu Dabi bulunuyor. Körfez bölgesi, alt-üst takımlar için, Azerbaycan ise tişörtler için tercih edilen ürünler oldu. Orta ve Doğu Avrupa (CEE) ile DACH (Almanya ve Avusturya) bölgeleri ise elbise ihtiyaçlarını Türkiye’den karşıladı.

E-ticaret yoluyla dünya pazarlarına açılan şehirlerde Gaziantep, Denizli, Adana ve Mersin en fazla ihracatı gerçekleştiren şehirler olarak öne çıkıyor. Kocaeli ise ilk kez en fazla ihracat gerçekleştiren 10 şehir arasına girmeyi başardı.

Trendyol’un Körfez bölgesine yönelik Ramazan kampanyasının e-ihracata olumlu yansıdığı belirtilirken, Türk satıcıların Ramazan ayında Körfez bölgesinde 1 milyonu aşkın satış gerçekleştirdiği vurgulandı. Körfez bölgesine yönelik satışların, tüm satışların %25’ini oluşturduğu açıklandı.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Trendyol’un E-ihracat Verileri ve Analizi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!