1. Haberler
  2. Haberler
  3. Turcas Petrol 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Başarıyla Tamamlandı

Turcas Petrol 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Başarıyla Tamamlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turcas 2023 Olağan Genel Kurul Toplantısı

Akaryakıt ve Enerji sektöründeki yatırımlarıyla tanınan Turcas, 2023 mali yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 15 Mayıs Çarşamba günü Kalyon Hotel’de gerçekleştirdi. Toplantı, Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy’un açılış konuşmasıyla başladı.

Genel Kurul Toplantısı Detayları

Genel Kurul Toplantısı Detayları

Toplantıya Turcas Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Aksoy, CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Batu Aksoy, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banu Aksoy, Yönetim Kurulu Üyesi Timuçin Tecmen, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Emre Derman ile üst düzey yöneticiler ve hissedarlar katıldı. Turcas CEO’su Batu Aksoy, toplantıda şirketin başarılı yılını değerlendirerek önemli rakamlar paylaştı.

Şirketin elektrik sektöründeki iştiraki RWE & Turcas’ın performansına da değinen Aksoy, “RWE & Turcas bünyesindeki Denizli Doğal Gaz Kombine Çevrim Elektrik Santralimizle önemli bir verimlilik sağladık. Hem akaryakıt sektöründe hem de elektrik sektöründe operasyonel büyüme hedeflerimize ulaştık.” şeklinde konuştu.

Batu Aksoy, gelecek hedeflerine ilişkin konuşmasında, “Yeniden düzenli temettü dağıtımı ve dinamik portföy yönetimi önceliklerimiz arasında. Yatırımlarımızı büyüterek sektördeki liderliğimizi korumak ve sürdürülebilirlik anlayışımızı güçlendirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Turcas Petrol 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı Başarıyla Tamamlandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!