1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Volkswagen 4,8 Milyon Aracını Geri Çağırmaya Hazırlanıyor!

Volkswagen 4,8 Milyon Aracını Geri Çağırmaya Hazırlanıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Volkswagen, Çin’de bulunan 4 milyon 800 bin aracını geri çağıracağını açıkladı. Geri çağırma nedenini ise hava yastıkları olarak duyurdu.

Volkswagen, Çin’de Üretilen Araçları da Çağıracak

Otomobilde dünyan lideri Volkswagen, araç çağırma kervanına bir yenisini ekledi. Şirket Çin’deki 4 milyon 800 bin aracını geri çağırmaya hazırlanırken, bu geri çağırma için “Takata” hava yastıklarını sebep olarak gösterdi. Şirketten yapılan açıklamaya göre, şirketin üretim bantlarından çıkan tüm sorunlu araçların geri çağrılacak. Bunun yanında şirket, Çin’de SAIC ve FAW’la da ortaklık kurmuştu. İşte bu ortaklılar dahilinde üretilen araçlarında geri çağrılacağı kaydedildi. Alınan bilgilere göre şirket geri çağırma işlemlerine 2018 yılının Mart ayında başlayacak. Bütün araçların geri çağrılmasının tamamlanması ise 2019 yılını bulacak.

Çin Kalite Kontrol ve Teftiş Genel İdaresi Açıklama Yaptı

Konuyla ilgili açıklama Çin Kalite Kontrol ve Teftiş Genel İdaresi’nden geldi. İdareden yapılan açıklamada Volkswagen Çin 103 bin 573 aracı geri çağıracak. FAW ile Volkswagen ortaklığının üretim bantlarından çıkan ve geri çağırılması planlanan araç sayısı ise 2 milyon 350 bin olarak duyuruldu. İdareden yapılan açıklamada SAIC Volkswagen ortaklığının üretim merkezlerinden çıkan ve geri çağırılacak araç sayısı ise 2 milyon 400 bin olarak kaydedildi.

Hava Yastıklarının İçinde Küçük Parçalar Var İddiası!

Dünya devi otomobil markası araçlarında Takata hava yastığı kullanmıştı. Yapılan incelemelere göre Takata’nın ürettiği hava yastıklarını kullanan araçlarda bazı ölüm ve yaralanma vakalarının yaşandığı iddia edildi. Uzmanlar hava yastıklarının içerisinde küçük parçaların olduğunu, bu parçalarınsa hava yastığının patlamasına sebebiyet verdiğini öne sürüyor.

Volkswagen’in Çin’e yönelik ihracatı geçen yıl taleple birlikte yükselişe geçmiş, 2016 yılında ülkeye sattığı araç sayısı ise 3 milyon 98 bini bulmuştu. Şirket Çin’deki ortaklarıyla birlikte üretimin artmasını da sağlamış, artış yüzde 12,2’yi bulmuştu.

Volkswagen 4,8 Milyon Aracını Geri Çağırmaya Hazırlanıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!