1. Haberler
  2. Haberler
  3. Bostic: Fed’in faiz indirimi biraz daha gecikebilir

Bostic: Fed’in faiz indirimi biraz daha gecikebilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic’in Değerlendirmesi

Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, Fed’in faiz oranlarını düşürmek için daha fazla süre beklemesi gerekebileceğini vurguladı. Nisan ayında görülen biraz daha yavaş enflasyon okumasına rağmen fiyatlar üzerindeki yukarı yönlü baskının devam ettiğini belirtti.

Bostic: “Enflasyonun hedefe dönmesi konusunda endişe noktasını aşamadık.”

”Ekonomide Hala Çok Fazla Enerji Var”

Fed Bölgesel Başkanı, işgücü piyasasında sıkıntı belirtisi görülmediğine dikkat çekti. İstihdam büyümesinin güçlü olduğunu belirten Bostic, “Bu durum, ekonomide hala çok fazla enerji olduğunu gösteriyor ve daha kısıtlayıcı bir seviyede kalma konusunda beni rahatlatıyor.” şeklinde konuştu.

Bostic’e göre, Fed’deki bazı meslektaşlarına göre biraz daha “şahin” bir tutum sergiliyor. Faiz indiriminin bu yılın son üç ayına kadar ertelenebileceğine inanan Bostic, “Biraz daha sabırlı olmamız ve enflasyonun %2 hedefine doğru gittiğinden daha emin olmamız gerekebilir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bostic: Fed’in faiz indirimi biraz daha gecikebilir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!