Fransa ve Belçika’da Terörle Mücadele Operasyonları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa’nın Terörle Mücadelesi

Fransa Ulusal Terörle Mücadele Savcılığı, 2020-2024 yıllarında terör örgütü PKK ile bağlantılı suçlarla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma, terör eylemi hazırlığı amacıyla suç örgütlerine katılım, terör örgütünün finansmanı ve PKK terör örgütüyle bağlantılı çete faaliyetleri gibi suçlarla ilgiliydi. Bu kapsamda Seine-Saint-Denis, Seine-et-Marne ve Bouches du Rhone vilayetlerinde 8 kişi gözaltına alındı.

Belçika’da Yapılan Operasyon

Komşu ülke Belçika’da da terör örgütü PKK propagandası yapan “Sterk tv ve Medya Haber tv” isimli medya kuruluşlarına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Belçika Federal Polisi, ofislerde arama yaparak bilgisayarlara ve belgelere el koydu. Operasyon, Fransa’nın terör finansmanıyla ilgili talebi üzerine yapıldı.

Fransa’dan sınır dışı edilme kararı olan PKK’lı Firaz Korkmaz’ın Türkiye’ye iadesine karşı çıkan terör örgütü destekçileri Charles de Gaulle Havalimanı’nda olay çıkardı. Bir diğer aranan PKK’lı Mehmet Kopal ise Fransa’dan Türkiye’ye iade edildi. Son bir ay içinde PKK’lı Serhat Gültekin de Türkiye’ye iade edilmişti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Fransa ve Belçika’da Terörle Mücadele Operasyonları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!