Alman JT Touristik flaş bir kararla iflasını istedi. Şirket Antalya’ya her yıl binlerce turist getirmekteydi.

JT Touristik İflas Talep Etti

JT Touristik’in Antalya’ya getirdiği turist sayısı her yıl 50 ve üzerindeydi. Online tur operatörleri arasında önemli bir konuma sahip olan şirket Berlin merkezli olarak faaliyetlerine devam etmekteydi.

Alınan bilgilere göre JT Touristik aracılığı ile şu günlerde Antalya’da olan yaklaşık iki bin kadar Alman turist önümüzdeki ayın sonuna kadar şirketin güvencesiyle tatillerini yapacak.

Mali Sıkıntılarını Geride Bırakamadı

JT Touristik şirketinin iflasında geçen yıl yaşanan gerileme etkili oldu. Sektör geçtiğimiz yılı en kötü yıl olarak adlandırmıştı. Online tur operatörü de bu durumdan olumsuz etkilenerek, iflasını istediğini ifade eden bir açıklama yaptı.

Online tur şirketi Türkiye’ye özelliklede Antalya’ya her sene hatırı sayılır seviyede turist taşımaktaydı. Şirket mali sorunları yüzünden bir süredir zor günler geçirmekteydi. Bu nedenle önümüzdeki sene müşterilerini sigortalatacak sigorta şirketi dahi bulamadı. Gelişmeler JT Touristik için sonun başlangıcı oldu ve şirket iflasını istedi.

Antalya’daki Turistler 31 Ekime Kadar Sigortalı

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği eski başkanı online tur şirketi aracılığı ile Antalya’da tatile devam eden turistlerin 31 ekim 2017’ye kadar sigorta kapsamında olduklarını ifade eden bir açıklama yaptı. Berlin merkezli JT Touristik’in kentte birkaç tane acentesinin olduğunu belirten Recep Yavuz, acentelerin kapasitesinin ise 3 ile 4 bin arasında değiştiğini aktardı.

Yavuz’un açıklamasında da iflasın sigorta şirketi bulunamamasından kaynaklandığına işaret edildi. buna benzer bir durumun öncesinde İngiltere’de de yaşandığına vurgu yapan Yavuz, iflasların online tur operatörlerinden klasik anlayışa kaymasını beraberinde getirdiğini söyledi.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]