Online Tur Operatörü JT Touristik İflas Etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alman JT Touristik flaş bir kararla iflasını istedi. Şirket Antalya’ya her yıl binlerce turist getirmekteydi.

JT Touristik İflas Talep Etti

JT Touristik’in Antalya’ya getirdiği turist sayısı her yıl 50 ve üzerindeydi. Online tur operatörleri arasında önemli bir konuma sahip olan şirket Berlin merkezli olarak faaliyetlerine devam etmekteydi.

Alınan bilgilere göre JT Touristik aracılığı ile şu günlerde Antalya’da olan yaklaşık iki bin kadar Alman turist önümüzdeki ayın sonuna kadar şirketin güvencesiyle tatillerini yapacak.

Mali Sıkıntılarını Geride Bırakamadı

JT Touristik şirketinin iflasında geçen yıl yaşanan gerileme etkili oldu. Sektör geçtiğimiz yılı en kötü yıl olarak adlandırmıştı. Online tur operatörü de bu durumdan olumsuz etkilenerek, iflasını istediğini ifade eden bir açıklama yaptı.

Online tur şirketi Türkiye’ye özelliklede Antalya’ya her sene hatırı sayılır seviyede turist taşımaktaydı. Şirket mali sorunları yüzünden bir süredir zor günler geçirmekteydi. Bu nedenle önümüzdeki sene müşterilerini sigortalatacak sigorta şirketi dahi bulamadı. Gelişmeler JT Touristik için sonun başlangıcı oldu ve şirket iflasını istedi.

Antalya’daki Turistler 31 Ekime Kadar Sigortalı

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği eski başkanı online tur şirketi aracılığı ile Antalya’da tatile devam eden turistlerin 31 ekim 2017’ye kadar sigorta kapsamında olduklarını ifade eden bir açıklama yaptı. Berlin merkezli JT Touristik’in kentte birkaç tane acentesinin olduğunu belirten Recep Yavuz, acentelerin kapasitesinin ise 3 ile 4 bin arasında değiştiğini aktardı.

Yavuz’un açıklamasında da iflasın sigorta şirketi bulunamamasından kaynaklandığına işaret edildi. buna benzer bir durumun öncesinde İngiltere’de de yaşandığına vurgu yapan Yavuz, iflasların online tur operatörlerinden klasik anlayışa kaymasını beraberinde getirdiğini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Online Tur Operatörü JT Touristik İflas Etti
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x