1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Palamut Cep Yakıyor! Tanesi 15 Lira!

Palamut Cep Yakıyor! Tanesi 15 Lira!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Denizlerdeki av yasağı 1 Eylül tarihinde sona erdi. Denize açılan balıkçılar, kasalar geri döndü. Balık tezgahları şenlendi. Fakat denizlerdeki palamut miktarı düşük olunca bu durum fiyatları olumsuz etkiledi.

Palamut 15 Liradan Satışta!

Geçen yıl denizlerde palamut bereketi yaşanmıştı. Bu yılda aynı bereketin olmasını ümit eden balıkçılar hayal kırıklığı yaşadı. Deniz, balıkçılara yeni sezonda bekledikleri miktar vermedi. Balıkçı teknelerinde yakalanan miktar oldukça düşük seviyelerde kaldı. Yakalanan miktar az olunca, tezgahlardaki fiyatta haliyle yüksek oldu. Tane olarak satışa sunulan palamut fiyatı 15 liraya kadar yükseldi. Geçen yılın fiyatları ise 5 lira seviyesindeydi. Balık severler fiyatın yüksek olduğunu, bu nedenle farklı balık türlerini almayı tercih ettiklerini ifade etti.

İstavrit Bol

Tekirdağ Su Ürünleri Kooperatifleri Başkanı, sezonun ilk haftalarını değerlendiren bir açıklama yaptı. Kooperatif Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, denizlerdeki yasak ardından av için denize açılan balıkçıların bol miktarda istavritle geri döndüğünü kaydetti. Bu sene palamut miktarının düşük olduğunu ifade eden Pehlivanoğlu, “Bu yılki balık alternatifi uskumru ve istavrit cinsleri olacak” dedi.

Kasası 30 Liraydı

Balık fiyatlarını değerlendiren İbrahim Pehlivanoğlu, “2016 yılının balık sezonunda palamut bol miktarda avlandı. Balık bol olunca fiyatlarda düşük seviyelerde oldu. Geçtiğimiz sene palamutun kasa fiyatı 30 liradan satışa sunuluyordu. Bu yılın fiyatlarına baktığımızda bir adet fiyatı 15 liraya kadar çıkıyor.

Sezon Yeni Açıldı!

Denize açılan balıkçılar palamuttan umut ettiklerini bulamadıklarını, bir önceki yıla göre yakalanan miktarın yarıdan fazla düşüş yaşadığını, fiyatlarında bu nedenle yüksek olabileceğini ifade etti. Sezonun çok başında olduklarını söyleyen balıkçılar, ilerleyen günlerde balık miktarının artmasını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Palamut Cep Yakıyor! Tanesi 15 Lira!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!