Çanakkale Balık Halinde Fiyatlar Tavan! Vatandaş Şaşkın

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balık fiyatları Çanakkale balık halinde sezonun başından beri en yüksek seviyeyi bugün gördü. Balık fiyatlarındaki artış, balık tezgahlarına da yansıdı.

Lüferin Kilosu 100 Lira!

Çanakkale balık hali sezon başından bugüne böyle fiyat görmedi. Kent halinde palamutun tanesi 30 liraya kadar çıktı. Çipurada kilo fiyatı 60 liradan alıcı buldu. Lüfer ise 100 liradan satışa sunuldu. Fiyatlar balıkçıları sevindirirken, balık tezgahlarında sakinlik yaşandığı gözlemlendi. Balık almak için tezgâha yanaşan vatandaşlar fiyatların çok yüksek olmasından şikayet etti.

Tane Palamut 30 Lira

Bilindiği üzere 1 Eylülde denizlerdeki av yasağı sona erdi. Yasağın sona ermesi ardından bol ve ucuz balık yiyeceğinin hesabını yapan vatandaşın hayalleri suya düştü. Balık fiyatları av yasağı döneminden daha da yukarı bir seviyeye çıktı. 2016 yılı balık sezonunda palamutun tanesi en fazla 10 lira olmuştu. Hatta bir dönem tane fiyatı 5 liraya kadar gerilemişti. Çanakkale Balık hali fiyatlarına bakıldığında palamut adette 30 lirayı bulan fiyata ulaştı.

Lüfer 100 Liralık Fiyatla Cep Yaktı

Palamutta fiyatlar cep yakınca vatandaş balık tercihini lüferden yana kullanacak gibi görünüyor. Bu ay içerisinde havaların biraz daha serinlemesiyle deniz suyu ısısının düşmesi bekleniyor. Suyun lüferin sevdiği soğuklukta olması ise lüfer bolluğunu beraberinde getirecek. Bugünkü fiyat 100 lira olsa da birkaç hafta içinde fiyatlar gerilemeye başlayacak. Lüfer tezgahlarına bugün uğrayan vatandaş ise bir kilosuna en az 100 liralık ödeme yapacak.

Çanakkale Balık Hali esnafı ise fiyatların düşük miktardan kaynaklandığını ifade etti. Rüzgarın balıkçı teknelerinin denize açılmasına izin vermediğini belirterek, deniz suyunun soğumasıyla beraber balığın bollaşacağını ve fiyatların düşeceğini aktardı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Çanakkale Balık Halinde Fiyatlar Tavan! Vatandaş Şaşkın
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x