Teknoloji Şirketlerinin Mali Durumları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft’un Mali Durumu

Microsoft, Mali Yılın Ocak-Mart dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı. Şirketin geliri geçen yılın aynı dönemine göre %17 artarak 61,9 milyar dolara yükseldi. Aynı dönemde net karı ise %20 artarak 21,9 milyar dolara ulaştı. Hisse başına karı da 2,45 dolardan 2,94 dolara yükseldi.

Alphabet’in Performansı ve Temettü Dağıtımı

Google’ın ana şirketi Alphabet, 2024’ün ilk çeyreğinde 80,5 milyar dolar gelir elde etti. Şirketin net karı ise geçen senenin aynı dönemine göre %57 artarak 23,7 milyar dolara yükseldi. Alphabet, hissedarlarına hisse başına 0,20 dolar nakit temettü dağıtacağını duyurdu.

Intel, dünyanın önde gelen mikroçip üreticilerinden biri olarak biliniyor. 2023’ün ilk çeyreğinde 12,7 milyar dolar gelir elde eden şirket, aynı dönemde 437 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Hisse başına zararı ise 9 sent olarak gerçekleşti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Teknoloji Şirketlerinin Mali Durumları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x