Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden olan VIM-Avia, onlarca uçuşu mali sıkıntılar nedeniyle iptal ettiğini duyuran bir açıklama yaptı. Alınan bilgilere göre şirket, yaz sezonunun sonuna kadar 200 bin kadar yolcuya bilet satışı yaptı.

100 Bin VIM-Avia Müşterisi Mağdur!

VIM-Avia’nın uçuşları iptal etmesi ardından ilk açıklama Rusya Tur Operatörleri Birliği tarafından yapıldı. Şirketin charter uçuşlarını iptal ettiğini aktaran Rusya Tur Operatörleri Birliği, durumdan 100 bin kadar turistin olumsuz etkileneceğini tahmin etti.

Birlik, uçuşları durdurma kararının tatili yaz sonuna bırakan binlerce turistti mağdur ettiğini belirtti. Tatilde olanlarınsa geri dönüş için farklı bir havayolu şirketinden yeni bilet alması gerektiğine vurgu yaptı.

Rus havayolu şirketi bu yılın haziran ayı başında da bazı Antalya uçuşlarını iptal ettiğini duyurmuştu. Söz konusu uçuşlar 3 ile 15 Haziranda gerçekleşmesi öngörülen seferlerdi.

VIM-Avia Taliplilerini Bekliyor

Rusya’nın en büyük ilk 10 havayolu şirketi arasında yer alan VIM-Avia, sermayesini tükettiğini geçen haftalar içerisinde açıklamıştı. Uçuşlar için finans aktarımın yapılmadığı bildiren açıklamada, havalimanı hizmetlerinin durdurulduğu kaydedilmişti. Şirket hizmetlerin askıya alındığını belirterek, devletten destek beklediklerini aktarmıştı. Şirketin açıklamasında turizm sektörünün de kendilerine yardım etmesi talebi yer almıştı.

VIM-Avia sosyal medya üzerinden yaptığı bilgilendirmede, yeniden faaliyete geçmelerinin zor göründüğünü bu nedenle satış için alıcı aradığının da altını çizdi.

100 Bin Turist Mağdur Olacak

Yaz sonuna kadar en az 200 bin kadar bilet satışı yaptığı düşünülen havayolu şirketinin, 100 bin kadar yolcuya vaat ettiği hizmeti verdiği düşünülüyor. Bu durumda yerli ve yabancı yaklaşık 100 bin kadar turist mağdur konumuna düşecek.

Bu yazıdan memnun kaldınız mı?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]