1. Haberler
  2. Haberler
  3. ABD’ye 26 Çinli Şirketin Ürünlerinin Girişi Yasaklandı

ABD’ye 26 Çinli Şirketin Ürünlerinin Girişi Yasaklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD İç Güvenlik Bakanlığı’ndan Yeni Açıklama

ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, “Uygur Zorla Çalıştırmayı Önleme Yasası” (UFLPA) kapsamında, 26 tekstil şirketi daha yasak listesine alındı. Bu kararın ardından, söz konusu şirketlerin ürettiği ürünlerin ABD’ye girişi kısıtlanacak.

Açıklamada, 17 Mayıs itibarıyla yürürlüğe girecek olan yasakların, zorla çalıştırmayı önlemeyi amaçladığı ve Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Uygur ve diğer azınlık gruplarına karşı işlenen suçlara karşı hesap verebilirlik sağlanmasını hedeflediği belirtildi.

Yasaklı Şirket Sayısı 65’e Yükseldi

UFLPA’nın 2021 yılında yasalaşmasından bu yana yasaklı şirket listesine toplamda 65 kuruluşun eklendiği bilgisi verildi. Bu şirketlerin giyim, tarım, plastik, kimyasallar, piller, ev aletleri, elektronik ve gıda katkı maddeleri gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterdiği ifade edildi.

ABD İç Güvenlik Bakanı Alejandro Mayorkas, ülkenin tedarik zincirlerinde zorla çalıştırmaya asla izin vermeyeceklerini belirterek, bu adımların zorla çalıştırmayı ortadan kaldırmaya ve insan hakları ihlallerine karşı mücadeleye destek olduğunu vurguladı.

ABD’ye 26 Çinli Şirketin Ürünlerinin Girişi Yasaklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!